ילד מזרע הלוחם שנפטר / מתוך “ידיעות אחרונות”

ב-17.6.2012 פורסמה בעיתון ידיעות אחרונות כתבה אודות נושא הצוואה הביולוגית. לשון הכתבה כמו גם צילום מהעיתון עצמו כאן.

המטרה: ילד מזרע הלוחם שנפטר

הוא נפטר מסרטן במהלך שירותו בצה”ל, ובטרם מותו הוקפא זרעו. כעת מחפשת משפחתו של אמיר טבג’ה אישה שתביא לעולם ילד שימשיך את השושלת המשפחתית.

משפחתו של טבג’ה עלתה לארץ במבצע משה. הוא נקלט היטב בישראל ושירת כלוחם בסיירת גולני. במהלך שירותו לקה בסרטן. המאמצים למצוא לו תרומת מח עצם בנסיון להציל את חייו עלו בתוהו- וב-2008 הכריעה אותו המחלה. בטרם מותו ביקש טבג’ה ממשפחתו להקפיא את זרעו כדי שייוולדו לו צאצאים. עכשיו, כאשר סוגיית הבאת ילדים לעולם מזרעו של אדם שהלך לעולמו צלחה את כל המכשולים המשפטיים – החליטה המשפחה להירתם למבצע ולמצוא אישה שתהרה מזרעו של יקירם המנוח. הם פנו לארגון “משפחה חדשה” בבקשה שיסייע להם למצוא יולדת. “לא אכפת לנו אם היא תהיה ממוצא אתיופי או צברית. העיקר שיהיו לאבא ואמא נכדים מאמיר”, אמרה ל”ידיעות אחרונות” אחותו של החייל, יפה טבג’ה. “חיכינו ארבע שנים ואנחנו מקווים שבשנה הבאה נחבוק תינוק מזרעו של אמיר”.

צוואה ביולוגית

\ צוואה ביולוגית

רשימת תקדימים והישגים של ארגון משפחה חדשה בנושא צוואה ביולוגית:

  • ביום 1.2.12 נתנה לראשונה המדינה את הסכמתה למימוש צוואה ביולוגית ללא מאבק משפטי – ע’. חלה בסרטן וחש כי קיצו קרב מבלי שהספיק להגשים את עצמו, הוא רצה ילדים ומשפחה, בערוב ימיו ביקש מהוריו שימשיכו את מורשתו הוא הקפיא זרע וציווה להם את החיים. 7 שנים לאחר מותו נתנה המדינה את הסכמתה לאפשר לו למשפחתו ולאם מיועדת להביא ממנו ילד לעולם. האם המיועדת תוכל להפוך לאם ילדיו לגדלם ולהכיר להם את סבם, סבתם ודודיהם. המשפחה המורחבת מחכה לילד ממשיך מורשות של ע’.
  • נ’ הפך לאב והגשים את צוואתה של אשתו המנוחה – סיפורו של נ’. שאיבד את אישתו ממחלת הסרטן נגע ללב כולנו. נ’. פנה לקבל סיוע משפטי מעו”ד אירית רוזנבלום וארגון משפחה חדשה, בקשתו הגדולה הייתה לממש את צוואתה הביולוגית, של אשתו אהובתו  ממנה חלם ורצה להביא ילדים לעולם. בני הזוג חיו יחד 12 שנים מאושרות, במהלכן עברו טיפולי פריון, אולם בטרם הצליחו להגשים את החלום המשותף נפטרה ק’. שנתיים לאחר מותה הגשים נ’ את חלומם המשותף והפך לאב מאושר.
  • ניצחון משפטי בפרשת עידן שניר ז”ל בית משפט למשפחה אישר ביום 7.12.09 לאישה רווקה ולהורי עידן שניר המיוצגים כולם על ידי ארגון משפחה חדשה, להמשיך את מורשתו של עידן. פסק הדין העדיף את עמדת משפחה חדשה על פני עמדת המדינה וקבע שיש לכבד את בקשתו של עידן, להביא ילדים לעולם גם אחרי מותו מ’ בישקה להפוך לאם מזרעו ובלבד שהילד שיוולד לה, יהיה בעל מורשת וזהות ויהיו לו סבא וסבתא.
  • פרשת חייו של ברוך פוזניאנסקי ז”ל שנפטר וביקש בצוואה ביולוגית להמשיך את זרעו.
  • הורי החייל קיוון כהן ז”ל שנהרג בעזה יוכלו להשתמש בזרעו.
  • הורים מבקשים את זרע בנם שהוקפא בבנק הזרע לפני שנפטר.
  • בקשה ראשונה למימוש צוואה ביולוגית.

 

 

 

פורסם בקטגוריות: עדכונים וחדשות, עיתונות ותקשורת, צוואה ביולוגיתתגיות: השאר תגובה

פרסם תגובה

שדות חובה מסומנים ב *

*
*

מותר להעזר בסימני HTML הבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין