אירית רוזנבלום – עורכת הדין העומדת בראש ארגון משפחה חדשה

אירית רוזנבלום מייסדת ארגון משפחה חדשהאירית רוזנבלום עורכת הדין המייסדת והרוח החיה של ארגון משפחה חדשה האישה המובילה את המהפיכה האזרחית בתחום חיי ודיני המשפחה. את ארגון משפחה חדשה ייסדה ב-1998, כדי שזה ישמש בית אזרחי להגשים את רעיון הזכות היסודית והפרטית של כל אדם לבנות לעצמו תא משפחתי. כיום מטפל הארגון ב- 20,000 פונים מידי שנה, כן משמש כגוף היחיד בישראל המפיק תעודות זוגיות כאלטרנטיבה אזרחית לנישואין. הארגון מקיים טקסי נישואין אזרחיים, מטפל בכל ענייני הזוגיות וההורות ומחזיק את בנק הצוואות הביולוגיות היחיד בעולם.
עו”ד אירית רוזנבלום בת למשפחת למל, גדלה והתחנכה במשפחה מסורתית  בירושלים, נשואה ואם לשלושה.
בעלת תארים אקדמיים במשפטים ובפילוסופיה מאוניברסיטת תל-אביב.
עו”ד אירית רוזנבלום היא ממובילי המאבק להכרה בנישואים אזרחיים בישראל. סייעה, במסגרת ארגון “משפחה חדשה” לאלפי בני זוג למסד את הקשר ביניהם, גם כאשר החוק בישראל מגביל זאת, כגון כהן וגרושה, בני דתות שונות, בני זוג בני אותו המין ועוד.
בארגון חברים מאות מתנדבים ובראשם קבוצה של 35 עו”ד המהווים את הגרעין המקצועי של הארגון, מטרת הארגון להניע את השינוי החברתי להכרה וסובלנות כלפי כל צורות ההתקשרות המשפחתית וההורית, הכרה שתוביל לשינוי ממסדי כולל כלפי המשפחה, הזוגיות וההורות.
מסייעת לאלפי בני ובנות זוג להגשים את האהבה שלהם גם כשהיא “אסורה”, בנות זוג חרדיות עם בני זוג חופשיים, כהנים וגרושות, יהודים ולא יהודים בני זוג בני אותו המין ועוד.
כיהנה כ-7 שנים בתפקיד סגנית ומ”מ ראש המועצה המקומית שוהם (בשנת 2002, בתוקף תפקידה, ערכה טקס נישואין אזרחיים בין שני עולים חדשים שלא יכלו להינשא ברבנות).
עוסקת בדיני משפחה כ 25  שנה, אולם ייחודה הוא במאבקה הממושך להביא להכרה ומודעות במעמדם של דיני משפחה כחלק בלתי נפרד מדיני זכויות האדם.
רוזנבלום הגתה את הרעיון של תעודת הזוגיות – תעודה המקנה מעמד משפטי חוקי לבני זוג החיים יחד ומנהלים משק בית משותף, פתרון אזרחי לנישואין בישראל. כיום מונפקות תעודות הזוגיות לבני זוג, באמצעות ארגון משפחה חדשה.
רוזנבלום מובילה את המאבק להכרה בשימוש בטכנולוגיות פוריות, כחלק מזכותו של האדם להקים משפחה. בשנת 2001 יזמה פרויקט ייחודי מסוגו “בנק זרע לחיילים” ותבעה מן המדינה לשאת במימונו. בשנת 2007 זכתה במשפט בו ייצגה את משפחת כהן, שתבעה מהיועץ המשפטי לממשלה לאפשר לה לעשות שימוש בזרע בנם, קיוון כהן, שנהרג בפעילות מבצעית בעזה. בשנים האחרונות היא מובילה את קידום הרעיון של ה”צוואה הביולוגית“, צוואה שמשאיר אדם לגבי הזכות להמשיך להשתמש באברי הרבייה שלו למען המשכיותו.
עו”ד אירית רוזנבלום היא מרצה מבוקשת בכל האוניברסיטאות בארץ במסגרת לימודי משפטים ועבודה סוציאלית.

פרסומים

בין כתביה ופרסומיה, הספר “תורת המשפחה החדשה“, המשמש כטקסט המכונן של תפיסת עולמה, בו מתוארת המהפיכה החברתית, דמוגרפית, משפטית  ותבונית בתחום מבנה המשפחה. כמו כן הספר פורש את רשת הזכויות של התא המשפחתי בחברה הישראלית.
המדריך לזכויות המשפחה בישראל“.
וכן שישה עשר מדריכי משפחה  שונים,  בנושא זכויות נשים, בני זוג, פריון ועוד, כמו כן עשרות מאמרים בתחום זה.

מאבקים ועשייה פורצת דרך

בשנת 2009 בעקבות משפט שניהלה בבית הדין לעבודה, הביאה להקמת ועדה מיוחדת, מטעם המוסד לביטוח לאומי, אשר שינתה את הוראות המוסד לביטוח לאומי, באופן המכיר בבני זוג מאותו מין, כבני זוג שווי זכויות לכל דבר ועניין, כגון; זכויות לידה לגברים, זכויות שאירים כאלמנים או אלמנות של בני זוג מאותו מין ועוד.
בשנת 2009 ערכה את חתונת המאה בתל אביב, בה השיאה בני זוג מאותו המין במלאת 100 שנה לעיר תל אביב.
בסוף שנת 2009 זכתה רוזנבלום בפסק דין מהפכני בעניין אשר בו ייצגה את בני משפחתו של חייל שנפטר ואישה אשר ביקשה להפוך לאם ילדיו מזרע שהשאיר לפני מותו. פסק הדין משמש מפנה רעיוני לתפיסת המערכת המשפטית, באשר לזכות האדם לבקש את המשכיותו לאחר מותו.
במהלך שנת 2010 הובילה עו”ד רוזנבלום בראשות ארגון משפחה חדשה, מאבק משפטי-ציבורי להבאת זוג תאומים לאב הומוסקסואל מהודו לישראל. התאומים באו לעולם בתהליך פונדקאות בהודו ונתקלו בסבך משפטי וביורוקראטי שמנע מהם להגיע לישראל. בסופו של המאבק אושרה כניסתם לארץ.
בעשור האחרון יזמה עו”ד רוזנבלום פרויקט ייחודי מסוגו בשיתוף סטודנטים לאומנות חזותית ב”שנקר”, ביה”ס הגבוה לעיצוב  בו לומדים הסטודנטים את תורת המשפחה החדשה, ומיישמים בעבודותיהם האומנותיות.

פרסים והצטיינות

בשנת 2007 נבחרה על ידי העיתון דה מרקר-Women כאחת מ-40 הנשים המשפיעות בתחום החברה בישראל.
בשנת 2008 נבחרה על ידי העיתון ליידי גלובס, כאחת מ-50 הנשים המשפיעות בישראל.
בשנת 2009 זוכת הפרס הבינלאומי היוקרתי INNOVACTION על פריצת דרך וחדשנות משפטית, מטעם מוסדות האקדמיה למשפטים וכלכלה בצפון אמריקה.
בשנת 2010 זכתה עו”ד אירית רוזנבלום בפרס הבינלאומי היוקרתי WSL למנהיגות חברתית מטעם הארגון הבינלאומי  RSA וארגון OGUNTE באנגליה.

קטעי וידאו על עו”ד אירית רוזנבלום
קישור: על אירית רוזנבלום בויקיפדיה

פורסם בקטגוריות: אודותינותגיות: , , , , , , , , , , , , , , , השאר תגובה

פרסם תגובה

שדות חובה מסומנים ב *

*
*

מותר להעזר בסימני HTML הבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין